Piątek, 2014-07-25
Imieniny:
jakuba, Krzysztofa
menunewsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym gimnazjum (wycieczki, akademie, rady rodzicielskie) - zapisz się na naszą listę mailingową.

statystyki
  • Do wakacji: -28 dni

Wycieczka do piekarni Mieszko

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Rok szkolny 2012/2013 » Wycieczka do piekarni Mieszko

Wycieczka do piekarni Mieszko

Od ziarenka do bochenka…”

W dniu 04.10.2012r. uczniowie klasy IIIB, wraz z wychowawczynią Ewą Andrzejewską wybrali się na wycieczkę do piekarni. Celem wycieczki było pokazanie dzieciom etapów produkcji chleba . Tam przywitali nas piekarz Pan Jerzy Linkiewicz i Pan Piotr Sładek. Panowie opowiedzieli nam jak wygląda produkcja chleba począwszy od wyrabiania ciasta, kończąc na jego wypieku. Mogliśmy obejrzeć maszyny i urządzenia ułatwiające pracę piekarzy oraz nowy i stary piec , w których wypieka się chleb , bułki i rogaliki. Uczniowie mieli okazję degustować smaczne chrupiące bułki, którymi zostali poczęstowani. Wizyta bardzo nam się podobała. Była to ciekawa lekcja, gdyż większość z nas nie wie ile pracy trzeba włożyć , żeby chleb gościł na naszych stołach.

Wszystkie dzieci wraz z wychowawczynią klasy IIIB dziękują Panu Wojciechowi Kadzikowskiemu, Panu Jerzemu Linkiewiczowi i Panu Piotrowi Sładkowi za tak miłe przyjęcie.

Uczniowie klasy IIIB

statystyki

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2012"

Mentor YDP Entelo